Co čistíme
Šetrně a ekologicky vyčistíme vaše filtry pevných částic pro osobní i nákladní vozy. Díky patentované technologii FCM jsme schopni regenerovat až 98 procent kapacity nového filtru. Bez jakéhokoli poškození, nebo zásahu do konstrukce filtru, spolehlivě odstraníme ze zařízení veškeré zbytky popílku, sazí, olejů a céru. Po našem zásahu bude váš DPF jako nový, a to za zlomek ceny nového filtru!
Čištění velkých katalyzátorů
Spolehlivě vyčistíme váš katalyzátor, a to až do hmotnosti 250 kg. Patentovaná technologie spolehlivě zbaví katalyzační vrstvu veškerých chemických, olejových i prachových částic a obnoví jeho plnou funkčnost. Čistící technologie je naprosto ekologická a neinvazivní. Bez jakéhokoliv poškození prodloužíme životnost katalyzátoru o několik desítek tisíc kilometrů.
Postup při objednání čištění filtru
- Provedete demontáž DPF filtru a dopravíte jej k osobně, nebo přepravní službou, případně nás kontaktujete a my zajistíme vyzvednutí.
- Po převzetí filtru provedeme podrobnou prohlídku filtru, kontrolu jeho propustnosti a poškození
- Před samotným čištěním vystavíme protokol o jeho stavu
- Následuje proces čištění
- Po kontrole a vystavení protokolu o výsledku čištění, si filtr můžete u nás vyzvednout, případně zajistíme jeho doručení kurýrní službou zpět k Vám
- Následně filtr namontujete zpět, smažete chyby diagnostickým přístrojem a zákazníkovi předáte protokoly o vyčištění
DPF/FPA filtr pevných částic
Filtr pevných částic, známý také pod zkratkou DPF (Diesel Particulate Filter) popřípadě FAP (Filtre a Particule) je v současné době neodmyslitelnou součástí všech dieselových motorů. Od roku 2018 jsou navíc filtry pevných částic povinné i u nově vyráběných benzínových motorů. Úkolem částicového filtru je zabránit úniku prachových mikročástic, nečistot a škodlivých chemických látek vznikajících pří běhu motoru.
Jak funguje filtr pevných částic
DPA/FPA filtr se skládá z vnějšího kovového obalu, a vnitřní keramické vložky, která je vybavena systémem miniaturních kanálků, které slouží k zachycování všech nežádoucích látek a zabraňuje jejich úniku do ovzduší. Ven z filtru tak vychází pouze téměř čistý vzduch.
Dopady DPF/FAP na zdraví populace
Výfukové plyny z dieselových motorů obsahují mnoho chemických látek a mikročástic, které jsou pro lidské zdraví velmi škodlivé. Tyto částice, nazývané také DPM (Diesel Particulate Matter) jsou lidmi vdechovány a usazují se hluboko v plicích, kde způsobují mnoho závažných onemocnění. Lékařské studie ukazují velmi silnou souvislost mezi kontaminací životního prostředí spalinami z dieselových motorů a rakovinou plic. Povinné zavedení částicových filtrů v roce 2000, tak znamená mnohem lepší a zdravější budoucnost pro nás i naše děti.
Jak se starat o filtr pevných částic aby nám vydržel co nejdéle
Dobu, po kterou nám bude filtr pevných částic spolehlivě sloužit, můžeme samozřejmě ovlivnit tím, jak se o auto staráme. Kvalitní palivo, pravidelné servisní prohlídky zajišťující správnou funkčnost motoru, správný a pravidelně měněný olej, dokážou prodloužit životnost filtru pevných částic a oddálit jeho zanešení. DPF filtry jsou navíc vybaveny regeneračními schopnostmi, které jim pomohou zůstat déle v provozuschopném stavu. Regenerační systém spouští řídící jednotka vozu, později přebírá řízení regeneračních cyklů diferenciální tlakové čidlo, které je součástí filtru. Pokud je čidlo zanesené, nebo nefunguje správně, nedochází k vypalování škodlivých částic z keramické vložky a životnost filtru se tak velmi zkracuje. Je proto vhodné DPF pravidelně čistit včetně čidel, aby byla zajištěna jeho spolehlivost a funkčnost.
Životnost DPF je ovšem závislá také na správném fungování ostatních prvků výfukové soustavy, zejména na funkci katalyzátoru. Pokud je katalyzátor zanešený, nebo nefunguje správně, odrazí se to i na stavu filtru pevných částic. Pokud se tedy rozhodnete nechat si odborně vyčistit filtr pevných částic, neměli byste zapomenout vyčistit a regenerovat i katalyzátor.